Gol si Ibrahimoviç, “perla” e futbollistit shqiptar po bën xhiron e internetit

0

Futbollisti shqiptar, Zymer Bytyqi, ka shënuar një gol të jashtëzakonshëm me Viking në Norvegji në fitoren 1-2 kundër Mjondalen.

Mesfushori 22-vjeçar ka realizuar një “perlë” identike si e Ibrahimoviç kundër Marsejës në kohën kur luante në Francë.

Kliko per me shume info

Sigurisht që rrjeta e tundur prej mesfushorit ka bërë xhiron e botës në internet.

Bytyqi ka lindur në Belgjikë dhe deri tani ka luajtur me të gjithë kombëtaret e moshave të Norvegjisë.

Megjithatë, nuk përjashtohet mundësia që në të ardhmen ai të veshë edhe fanellën e kombëtares shqiptare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.