Ekstremistët grekë kërkojnë emrat e efektivave të RENEA-s që u përballën me Kacifas

0

Babis Karathanos, ekstremisti grek i arrestuar pas incidenteve në orët që pasuan varrimin e Kostandin Kacifas ne Gjirokastër, është vënë në kërkim të emrave të efektivave të RENEA-s që ekzekutuan 35 vjecarin.

“Ne nuk do të jemi të qetë derisa nuk e dimë se kush dha urdhrin për vrasjen e Konstandin Katsifa dhe kush e bëri atë.

Kliko per me shume info

Ne kemi një detyrë për të mësuar dhe për të mësuar gjithçka. Ne nuk jemi hakmarrës. Ne do të heshtim të vdekurit tonë në heshtje! Por unë …”, ka shkruar eksponenti i Agimit të Artë në një postim të datës 7 nëntor ne formen e thirrjes publike ne Athine.

Ai thekson se gjetja e urdhëruesve dhe ekzekutorëve të vrasjes së ekstremistit, ëshhtë detyrë për Karathanos dhe pasuesit e tij./lajmifundit.al

Perkthim i faksimiles se postimit

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.