E bujshme/ Pato te Milani që në janar

0

Tani nuk është më një thashethem merkatoje. Aleksandre Pato me shumë mundësi do jetë pjesë e Milanit që në muajin janar.

Sipas asaj që raporton “Corriere dello Sport”, Leonardo është gati ta mbylli me sukses këtë transferim.

Kliko per me shume info

Pato ka treguar stabilitet në sezonet e fundit me Tianjin Quanjian në Kinë dhe ndihet i gatshëm për një rikthim të bujshëm në Europë..

Ai ka një kontratë deri në dhjetor 2019 dhe në 2 kampionatet e fundit ka shënuar 30 gola.

Rikthimi i Patos duket i mundshëm pasi kuqezinjtë nuk do të shpenzojnë shumë për shkak të “Fair Play-t” financiar dhe sulmuesi nuk është nga ata që kushton shumë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.