Dy ‘’JO”-të e Metës/ Pse presidentit “kryeneç” nuk pranoi të bëhet noter i Kryeministrit?

0

Kryeministri Edi Rama ka vendosur që t’i japë zgjidhje me VKM ngërçit të krijuar nga ana e presidentit Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm.

Kliko per me shume info

Rama i ka qendruar deri në fund zgjedhjes së tij për ministrinë e brendshme, duke ndjekur një manovër që ja lejon ligji.

Ai e ka propozuar fillimisht Lleshin si zëvendëministër të brendshëm dhe pas kësaj ai do të komandohet në krye të Ministrisë, sa kohë që nuk ka një emër tjetër të dekretuar.

Të njëjtën taktikë numri 1 i qeverisë ka ndjekur dhe në rastin e Helidon Bendos, kreut të komanduar të SHISH-it, i cili po ashtu nuk është dekretuar nga ana e Metës, pas largimit të Visho Ajazi Likës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.