Denoncim/ I sëmuri telefonon ambulancën, ja si përgjigjen

0

Ish-kryeministri Sali Berisha, në një postim në ‘Facebook’ ka publikuar denoncimin e një qytetari digjital.

Denoncuesi shkruan se ka telefonuar mbrëmjen e djeshme ambulancën e spitalit rajonal të Shkodrës, sepse ka qënë i sëmurë, por punonjësja i është përgjigjur se shoferët e ambulancës nuk dintë të shkojnë në shtëpinë e tij dhe të marrë ndonjë makinë në lagje.

Kliko per me shume info

Ndërsa i sëmuri i ka thënë që në atë orë nuk mund të marrë njeri, punonjësja e ambulancës ja ka mbyllur telefonin.

Postimi i plotë i Berishës:

Ky eshte sherbimi i urgjences ne Narkoshtetin e Norieges!

Lexoni mesazhin e te semurit dixhital. sb

mirmengjes zoti berisha une dua te denocoj nje rast tek ti se je e vtmja rruge. si mundem te shprehem mbreme isha i semure ne gjendje te keqe e thirra ambulancen e spitalit rajonal te shkodres aty mu pergjigj nje grua. ithash jam i senure kam nevoj per ambulanc me tha a ke ndonje makine tek lagja jote qe te sjellin ne spital se kta shofert tane nuk dine me ardh. Une i thashe nuk ma hap njeri telefonin ne kete ore e me duhet ambulanca se jam i semure, ajo me mbylli telefonin./

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.