“Dekretimit të Lleshit i mbaroi afati”, reagon Presidenca

0

Propozimi i kryeministrit Rama për vënirn në krye të Ministrisë së Mbrojtjes, pas dorëheqjes së Xhafajt është vënë në pikëpyetje nga presidenti Ilir Meta që ende nuk ka firmosur dekretimin e tij.

“Zëri i Amerikës” thotë se zyrtarisht, afati për të miratuar dekretin ka kaluar dhe Lleshi nuk mund të emërohet më ministër. Por Presidenca pretendon të kundërtën.

Kliko per me shume info

Në një reagim sipas saj, afati i fundit është sot në mesnatë.

“Afati i presidentit per dekretin skadon ne fundin e dites se 7, që është sot në orën 24:00, në mesnate”, thonë nga Presidenca.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.