Bllokuan rrugën Gjirokastër – Kakavijë arrestohen nga Policia shqiptare tre ekstremistë grekë

0

Policia shqiptare e Shtetit ka arrestuar tre shetats greke, persona të dyshuar si organizatorët e bllokimit të rrugës Gjirokastër – Kakavijë pranë fshatit Bularat, nga ana shtetasve grekë të ardhur në Shqipëri për varrimin e Kostandinos Kacifasit.

Mes të arrestuarve është edhe ekstremisti i njohur grek, Babis Karathanos dhe Anestis Kacis.

Kliko per me shume info

Agjentët antiterror të pranishëm në terren kanë identifikuar edhe persona të tjerë që bllokuan rrugën.

Më herët, policia bllokoi në kufi 44 shtetas grekë të identifikuar si problematikë, të cilët mbanin me vete uniforma me parulla për Vorio-Epirin dhe flamuj grekë.

Protestuesit grekë, pas përfundimit të ceremonisë mortore, bllokuan për mbi 10 minuta rrugën nacionale duke shkaktuar kaos dhe trafik.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.