Bie borë pranë Mekës, arabët nisin festën

0

Krahina e Maysan afër Mekës në Arabinë Saudite, u shndërrua në një skenë piktoreske pasi bora ra në tokat e saj pas një vale shiu, duke nxitur disa përdorues të mediave sociale që ta quanin “nusja e veshur me fustanin e saj të bardhë”.

Shumë fotografë dokumentuan pamjen, pasi moti i ftohtë ndihmoi të mbante flokët e borës që mbulonin pemët, luginat dhe malet nga shkrirja.

Kliko per me shume info

Maysan karakterizohet nga male të famshme dhe dhjetëra fshatra.

Dihet gjithashtu se ka ferma frutash e perimesh, duke përfshirë rrush, kastravecë, shegë dhe domate.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.