Basha nga Helsinki/ Kemi fituar mbështetje për pastrimin e politikës nga krimi

0

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha shoqëruar nga deputetët të tjerë demokratë ka marrë pjesë këtë të mërkurë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të PPE-së.

Në një postim në ‘Facebook’, Basha ka thënë se Partia Demokratike ka marrë mbështetje nga EPP për pastrimin e politikës së vendit nga krimi.

Kliko per me shume info

“Votimi për drejtuesit e EPP dhe rezolutat në Kongresin. Pritet debati mes kandidatëve mbi vizionin tonë për Europën e vlerave. Mbështetje dhe vlerësim nga liderët e EPP për betejën tonë për pastrimin e politikës nga krimi”, shkruan kryedemokrati Basha”,- shkruan Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.