Arkeologët bëjnë zbulimin e madh pas hapjes së piramidës së Gizës

0

Arkeologët kanë bërë një zbulim të madh ndërsa kanë hapur një prej piramidave të Gizës në Egjipt, shkruan Syri.net.

Piramida Khafre në Gizë, u hap për vizitorët muajin e kaluar pas një restaurimi që ju bë për afro dy muaj.

Kliko per me shume info

Arkeologët gjatë gërmimeve kanë gjetur dhe një varr të lashtë 4400 vjeçar jashtë Kajros, dhe thonë se ai mund të ketë qenë i destinuar për ndonjë nga personalitet e kohës.

Në muret e varrit janë pikturuar skena të ndryshme të gjuetisë dhe peshkimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.