Alarm për bombë, evakuohen trenat në Barcelonë

0

Një alarm për bombë ka vënë alarm policinë spanjolle të Barcelonës. Policia ka evakuar dy trena në stacionin kryesor të qytetit dhe po kryejnë kontrolle për eksploziv pasi u gjet një valixhe e dyshimtë.

Forcat xheniere shkuan mëngjesin e së mërkurës me shpejtësi të lartë në stacionin qendror Sants.

Kliko per me shume info

Policia raporton se administrata e sigurisë në stacionin hekurudhor identifikoi një objekt si një mjet shpërthyes të mundshëm brenda një valixheje në orën 8 të mëngjesit.

Stacioni i trenit Madridit Atocha gjithashtu u evakua këtë mëngjes (7 nëntor) për shkak të alarmit të sigurisë.

Një skaner i sigurisë në Barcelonë Sants zbuloi një objekt brenda një valixhe që mund të ishte eksploziv.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.