Aksident tragjik, humbin jetën 15 persona, plagosen 44 të tjerë

0

Përplasja e 31 automjeteve në një autostradë në veriperëndim të Provincës Gansu në Kinë ka shkaktuar të paktën 15 viktima, ndërsa 44 kanë mbetur të plagosur.

Mësohet se një kamion i tonashit të rëndë humbi kontrollin dhe u rrëzua në korsinë e automjeteve të vogla.

Kliko per me shume info

Kurse agjencia e lajmeve kineze, “Xinhua” shkruan raporton se shoferi i kamionit u tha autoriteteve, se frenat e tij dështuan teksa po zbriste në një dishezë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.