Ecin si pilotë të Formula 1, por dy shqiptarët në fund e pësojnë keq

0

Dy të rinj shqiptarë kanë tentuar të bëjnë rolin e pilotit të Formula 1, ndërsa tentuan t’u iknin karabinierëve. Por në fund, dy shqiptarë të cilët rezultonin të dëbuar nga Italia dy vjet më parë janë vënë sot në pranga nga autoritetet e vendit fqinj.

Pas kontrolleve rutinë, dy shqiptarët u pikasën në zonën e Santa Maria Rossa, por aksioni nuk mbaroi në këto momente pasi dy të rinjtë provuan të largohen me 120 km/h.

Kliko per me shume info

Edhe pse tentuan të largohen me shpejtësi, dy të rinjtë u prangosën, por identiteti i tyre nuk bëhet me dije. Policia ka shoqëruar dy të rinjtë, ndërsa në makinën e tyre u gjetën telefona, një laptop si dhe një sasi eurosh.

Siç raportojnë mediat fqinje, teksa largoheshin me shpejtësi ata janë përplasur në një ngarrugët e kësaj zone, ndërsa kjo duket qartë edhe në fotot e publikuara nga autoritetet italiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.