90 minuta kokë më kokë, çfarë diskutoi Rama me Metën

0

Pas takimit të kryeminstrit Rama me presidentin Meta, ka reaguar për herë të parë Kryeministria.

“Me kërkesë të tij, Kryeministri u takua me Presidentin e Republikës, për të diskutuar rreth përmbajtjes së letrës së këtij të fundit mbi propozimin për dekretimin e Gjeneral Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm.

Kliko per me shume info

Bashkëbisedimi ishte i hapur e konstruktiv dhe kryeministri do të vijojë komunikimin me Presidentin e Republikës,”-thuhet nga burime zyrtare të kryeministrisë.

Takimi I zhvilluar pas refuzimit të Ilir Metës për të dekretuar Sandër Lleshin ministër të Brendshëm. /lajmiifundit.al

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.