Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Xhaka bëri sërish shqiponjën, mediat britanike i ‘turren’ kosovarit

Simboli i “Shqiponjës” duket se nuk e pengon për asnjë moment lojtarin e Kombëtares së Zvicrës, Granit Xhakën.

Ai së bashku me bashkëshorten e tij kanë shfrytëzuar një darkë për festën e flamurit për të përshëndetur shqiptarët në ditën Kombëtare të Pavarësisë. Festa e tij me shqiponjë në Kupën e Botës në ndeshjen ndaj Serbisë shkaktoi tensione mes palëve, ndërsa kosovari theksoi më pas se nuk do ta bënte më, raporton “BalkanWeb”.

Media prestigjioze britanike, “The Sun” shkruan se gjesti i përsëritur i Granit Xhakës mund të shkaktojë reagime në opinionin publik.

https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2018/11/kosovari-497×350.jpg

Sipas saj, gjesti i lojtarit të Arsenalit është një veprim nacionalist, i cili lidhet me shqiponjën dy krenare në flamurin Kombëtar të Shqipërisë.

Mesfushori i Kombëtares së Zvicrës bashkë me bashkëshorten, Leonita kanë shpërndarë foton duke kryqëzuar gishtat në rrjetin social “Instagram”.

https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2018/11/XHAKA.jpg

https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2018/11/NINTCHDBPICT000415421661.jpg

https://www.balkanweb.com/wp-content/uploads/2018/11/NINTCHDBPICT000415426597.jpg

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet