Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Adi Krasta-Bashës: Lider, që nuk ke fuqitë e duhura

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është vënë në siklet nga moderatori Adi Krasta në studion e emisionit ‘A Show’ në News24.

Krasta e pyeti Bashës së çfarë mund t’u thoshte ai njerëzve, të cilët mendojnë se është një lider që nuk ka fuqitë e duhura për ngjarje të mëdha, ndërsa lideri i demokratëve është përgjigjur se për fuqitë e tij duhen pyetur njerëz të tjerë dhe jo ai.

“Për fuqitë e mia duhen pyetur njerëz të tjerë dhe jo unë. Për fuqinë time, pyesni ata që kemi larguar nga parlamenti”, – vazhdoi ai.

Ndër të tjera Basha ka thënë se është frymëzuar nga kurajoja e banorëve të Astrit.

“Jemi në një përballje dhe qytetarët do ja dalin. Ne kemi shkuar për t’u dhënë kurajo atyre, po në fakt na kanë ata”,- tregoi më tej Basha.

Leave A Reply

Your email address will not be published.