Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“1 cm rrugë 2 mijë euro”, Rama ironizon Bashën

Pas deklaratave të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha se 1 centimetër rrugë tek Unaza e Re kushton 2 mijë euro, ka reaguar kryeministri Edi Rama.

Në një postim në “Twitter”, Rama ka ironizuar duke thënë se sipas aritmetikës së Bashës, kostoja e Unazës shkon 400 milion euro.

Rama thotë se gafa e fundit e Bashës me shifrat është më e rëndë se ajo në parlament kur tha se 7×7 bëjnë 42.

“7X7=42 është lule para kësaj të fundit të Lulit: 1 cm rruge tek Unaza e Re kushton 2000 €?Rruga bën 40 mln € thotë po ai, po sipas aritmetikës së tij i bie që 2km bejne 400 mln £? Dhe 400 mln shumëzuar me gjerësinë sipas tij 30 m janë baraz 12 miliardë €? Eh Artist Artist?”,- shkruan Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.