U përplasën me FNSH-në, policia shoqëron 6 protestues

Kliko per me shume info

Dita e 16 e protestës së banorëve të Astirit është shoqëruar me tensione të shumta dhe përplasje fizike mes qytetarëve dhe policisë.

Ata janë shprehur se do të mbrojnë me trup shtëpitë e tyre, të cilat do të prishen për t’i hapur rrugë projektit të Unazës së Madhe.

Kliko per me shume info

Në disa momente banorët kanë hequr rrethimin në hyrje të Unazës së Re, por policia nuk i lejoi të bllokojnë sheshin. Tensionimi i situatës ka ardhur pas shoqërimit në komisariatin e policisë të 6 protestuesve.

Mësohet se janë shoqëruar në Komisariat protestuesit Gëzim Sadikaj, Edmond Frangu, Arben Qyrani, Armando Gishto, Shpëtim Billo, Paolo Ahmetcenaj, ky i fundit 17 vjeç.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here