Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Berisha e pranon, ligjërisht Sandër Lleshi duhej dekretuar

Ish-kryeministri Sali Berisha në një intervistë për emisionin “5 Pyetje nga Babaramo” ka komentuar dekretimin e Sandër Lleshajt në krye të Ministrisë së Punëve të Brendshme.

Berisha tha se ligjëtrisht dekretimi i tij duhej bërë, por moralisht është një letër e grisur.

“Ligjërisht Lleshi duhej dekretuar, moralisht është një letër e djegur. Ligjërisht u respektua Kushtetuta, por moralisht nuk duhej bërë”,- u shpreh Berisha.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet