Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Mesazh kërcënues tregtarit me kocka kafshësh, arrestohet 34-vjeçari

Një 34 vjeçar shqiptar ka rënë në pranga nën akuzën e grabitjes së parave kundër një tregtari në Francavilla al Mare.

Hetimi filloi pas një denoncimi të viktimës, ndaj të cilit për një periudhë prej 3 muajsh, i ishte nënshtruar zhvatjes së shqiptarëve, duke dorëzuar në disa raste shumta në 5 500 euro.

Frikësimet e vazhdueshme ndaj tregtarit u bënë gjithnjë e më serioze, derisa arriti kulmin me dërgimin e një mesazhi që përmbante eshtra të një kafshe, shoqëruar me kërcënime të drejtpërdrejta me vdekje, nëse nuk paguante paratë.

Shqiptari, i cili ka një histori të mëparshme për përfshirje në trafikun e drogës dhe krimet kundër personit, aktualisht i ishte nënshtruar shërbimit të provës, ndërsa është denoncuar gjithashtu edhe për rezistencë dhe lëndime ndaj një zyrtari publik.

Shqiptari dhe viktima kishte takuar rastësisht në fund të verës në biznesin e italianit, dhe që atëherë pretendimet e çuditshme nisën nga ana e 34 vjeçarit që tashmë është në burg dhe shoku i tij 23- vjeç po ndiqet penalisht.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet