Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Me dokumenta false nga Shqipëria, konfiskohet kamioni me 2000 paleta mallrash në Itali

Një kamion me 2000 paleta mallrrash është ndaluar dhe sekuestruar në portin e Barit në Itali. Malli vinte nga Shqipëria dhe ishte i shoqëruar me dokumente eksporti false, të lëshkuara në vendin tonë, me qëllim dërgimin në Itali.

Shoqëria bashkëpunuese në rajonin e Marchia, që ishte shënuar në dokumente, nuk ishte e përfshirë në transport. Ngarkesa që vinte nga Shqipëria, është bllokuar sapo kishte zbritur nga trageti.

Pas zbulimit të dokumentet false, doganat kanë vendosur të konfiskojnë mallin me akuzën e kontrabandës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet