Tensionohet situata, protestuesit përplasen me policinë

Kliko per me shume info

Banorët e zonës së “Astirit” në Tiranë prej ditësh vijojnë protestën e tyre kundër prishjes së banesave në kuadër të rehabilitimit të Unazës së Madhe.

Ditën e sotme ARRSH ka vijuar punimet duke hequr shtyllat elektrike dhe tabelat, ndërkohë që gjatë punimeve të punonjësve banorët janë konfliktuar me policinë bashkiake, gjë që ka bërë që këto të fundit të largohen.

Kliko per me shume info

“Një punonjës i Lali Erit, po heq ndriçimin dhe na ofendojnë, vjen dhe policia e shtetit dhe na bën presion natën. Jemi 14 ditë në protestë dhe jemi shumë paqësor. Se kam problem fare. Me mirë të shkoj në burg të ha dhe të rri pa stres atje.”- shprehen protestuesit.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here