Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Surprizat e motit, ja çfarë kanë parashikuar sinoptikanët

Ky është prarashikimi i motit për ditën e sotme, e shtunë, 17 nëntor 2018. Ditën e djeshme u shënuan reshjet e para të dëborës në Dardhë të Korçës, duke paralajmëruar stinën e dimrit.

Edhe fundjava do të karakterizohet nga reshje dëbore në zonat malore, ndërsa temperaturat do të zbresin me disa grade.

Sipas parashikimeve kjo situatë do të vijojë deri të mërkurën e ardhshme. Pas mesit të javës do të kemi një rritje graduale të temperaturave.

Sipas IGJEUM, sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

Në bregdet: 8 / 15 °C
Në vendet e ulëta: 5 / 15 °C
Në vendet malore: 0 / 5°C
Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet