Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Autobuzët përplasen kokë më kokë, plagosen 40 persona

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në rajonin gjerman të Bavarisë, ku si pasojë e përplasjes së dy autobuizëve me fëmijë, por edhe të rritur kanë mbetur të plagosur 40 persona.

“Mes viktimave, të paktën pesë janë në gjendje të rëndë në këtë aksident që ka ndodhur pranë qytetit të Amerndorfit, rreth 20 kilometra nga Nurembergu, në qendër të Bavarisë”, shkruan ATSH.

Arsyeja e përplasjes ende nuk njihet, shtuan të njëjtat burime. Të plagosurit në gjendje të rëndë u dërguan me helikopter në spital.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet