Bie rrjeti i Vodafone, qytetarët mbeten papritur pa valë e internet në celularë

Kliko per me shume info

Përdoruesit e SIM-kartave te kompanise ‘Vodafone’ u përballën ditën e sotme për disa me radhë, me probleme të shumta në komunikim pasi nuk kishin internet.

Qytetarët nuk mundën që të komunikonin nepermjet te gjitha aplikacioneve qe lidhen me internetin, dërgonin apo merrnin mesazhet nëpërmjet këtij rrjeti telefonik. Një tjetër problem ishte dhe ai i internetit i cili nuk ishte funksional.

Kliko per me shume info

Këto probleme sollën dhe irritimin e klientëve, e ndërsa kompania me anë të një njoftimi në ‘Facebook’ kërkon ndjesë për problemin e ndodhur.

Më tëj njofton për një llojë ‘dëmshpërblimi’, ku klientët do të përfitojnë 1GB internet falas ditën e nesërme nga kompania.

Shume qytetare kane shkruar te irrituar ne adresen e Vodafone Albania duke thene se kane menduar se kane defekt ne aparatet e tyre te cilat kane dashur ti thyejne nga mendimi se kishin pesuar demtim.

Nderkaq, ka nga ata qytetare qe e kane cilesuar “dhuraten” e Vodafone si dicka “per te kaluar rradhen”./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here