Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ktheu shtëpinë në qendër droge, kapet shqiptari me 50 mijë € kokainë

Një shqiptar është vëvë në pranga nga policia italaine, pasi e kishte kthyer banesën e një të njohuri në qendër të operacioneve të drogës.

Sikurse bëjnë të ditur mediat vendase policia konfiskuar më shumë se një gjysmë kile kokainë.

Pasi u pikas nga policia shqiptaro u përpoq më kot të hiqte qafe një dozë kokainë që kishte me vete kur kuptoi praninë e policisë.

Përveç dozës, ai u përpoq të fshihte edhe çelësat e apartamentit, bazë e fshehtë operacionale.

Agjentët më pas, bastisën dhomat në banesë duke ushtruar kontrolle të imtësishme, ku u gjetën rreth 630 gram kokainë si dhe 3 doza të gatshme për trafikim. Gjithashtu, u gjetën pajisje për paketimin e drogës.

Sasia e drogës së kapur, do të “prihej” në rreth dy mijë doza duke i sjellë atij një fitim prej 50 mijë eurosh.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet