Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Zjarret në Kaliforni, rritet bilanci i viktimave

Zjarret e frikshme që kamë prekur Kaloforninën e kanë çuar në 25 numrin e viktimave.

Sikurse raportojnë mediat amerikane 14 trupa të pajetë janë gjetur pranë qytetit të shkatërruar të Paradise, në veri të shtetit.

Rreth 250,000 njerëz janë detyruar të ikin nga shtëpitë e tyre për t’u shpëtuar flakëve të zjarrit, ndërsa presidenti Donald Trump ka fajësuar autoritetet për keqmenaxhimin e situatës.

Ndërsa fotot, pamjet e të cilave tregojnë zjarret që kanë përfshirë Kaliforninë duken si pamje apolitike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet