Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Surprizon Edi Rama: Emrin e Sandër Lleshit do ta dërgoj prapë tek Ilir Meta për dekretim

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do tia dërgojë edhe njëherë për dekretim Presidentit Ilir Meta emrin e Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm.

Në emisionin Real Story, Rama tha se të premten do ta ridërgojë edhe njëherë emrin e Lleshit për dekretim dhe më pas do të presë edhe shtatë ditë sipas afatit kushtetutes.

Sipas Ramës, në këtë mënyrë, Presidenti Meta ka kohën që nuk i mjaftoi në rastin e parë për të krijuar bindjen e nevojshme për dekretimin e ministrit të ri të brendshëm.

Nëse nuk dekretohet sërish, Rama tha se cështja e Sandër Lleshit do të depozitohet në Gjykatën Kushtetuese.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet