Vasili tregon pse Rama ‘vdes’ për Lleshin

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili ka ironizuar urdhrin e zëvendësministrit të Brendshëm Sandër Lleshi që i bëri Policisë së Shtetit për mbetjet urbane.

Në një postim në ‘Facebook’, Vasili shkruan se Lleshi duhej të merrej me “plehrat kriminale qe tunden e shkunden ne mes te qyteteve tona”.

Kliko per me shume info

Kjo sipas Vasilit është edhe arsyeja se pse Rama ‘vdes’ për Lleshin.

Postimi i plotë:

Merret me plehrat e bashkisë dhe jo te krimit ndaj Edi Rama vdiq per Lleshajn.
Urdheri i pare i Keqformimit kushtetues, qe drejton sot ne menyre antikushtetuese Ministrine e Brendeshme ishte te merret policia me plehrat urbane dhe jo mr plehrat kriminale qe tunden e shkunden ne mes te qyteteve tona.

Jo rastesisht Lleshaj e fillon me nje Sorrosizem te tille se kete i ka kerkuar kryeministri. Ndaj dhe kryeministri vdiq per Lleshajn. Vetem ai mund ta rehatoje kryeministrin dhe ta beje sefte punen duke urdheruar policine e shtetit te merret me plehrat e bashkise dhe jo me plehrat e krimit.

loading...