Ndërtimi i ‘Unazës së Madhe’, banorët vijojnë protestën në Astir

Kliko per me shume info

Banorët e Unazës së Re në Tiranë janë mbledhur sërish duke protestuar në lagjen e Astirit.

Prej katër ditësh ata janë duke duke protestuar kundër prishjes së banesave që preken nga rehabilitimi i Unazës së Madhe, projekt i Bashkisë Tiranë.

Kliko per me shume info

Ditën e djeshme nga kreu i ARRSH-së, Afrim Qendro tha se janë rreth 300 banesa që janë prekur nga projekti, ndërsa sot banorët e kanë hedhur poshtë këtë shifër duke thënë se janë më shumë se 490 banesa dhe dyqane që u është projektuar shembja.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here