Arrestohet cifti shqiptar në Itali, ja cfarë iu gjet në banesë

Kliko per me shume info

Policia italiane ka arrestuar një çift shqiptarësh, të cilët u kapën me kokainë. Të arrestuarit janë Aleksandër Zhava (29 vjeç) dhe Lisa Zille (24 vjeç).

Ndalimi i tyre u bë në Aviano, pas një kontrolli rutinë, ndërsa reagimi i dy të rinjve ka shtuar dyshimet e autoriteteve, të cilat më pas vijuan kontrollin edhe në shtëpinë e tyre duke gjetur kokainë dhe marijuanë.

Kliko per me shume info

Arrestimi u bë ditën e dielë, ndërsa të rinjtë priten të dalin sot para trupit gjykues.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here