Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

I gjenden armë dhe kanabis, në pranga 37-vjeçari

Një 37-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Sarandës, në Finiq, pasi është kapur me armë gjahu dhe lëndë narkotike.

Nga të dhënat të bëra të ditura nga policia mësohet se në pranga ka rënë shtetasi Vangjel Kromidha, 37 vjeç, banues në Kalcat, Finiq.

loading...

Rekomandojme

Sipas policisë, arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin tip “Ford” të drejtuar nga shtetasi E.B, u gjet një armë gjahu (Teke) pa leje si dhe 19 fishekë në pronësi të shtetasit V.K.

Gjithashtu nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij iu gjet 7 gramë lëndë narkotike e dyshuar si Cannabis Sattiva. Nga hetimet e kryera, dyshohet se ky shtetas është autori i vjedhjes së ndodhur në datën 01.11.2018, ku në fshatin Llazat, Sarandë, në dyqanin në pronësi të shtetases Dh.M, 67-vjec, janë vjedhur sipas saj paketa cigaresh dhe 10.000 lekë.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, “Vjedhja”, parashikuar nga nenet 283/1, 280, 134 të Kodit Penal.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet