Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Foto- Venecia nën pushtetin e ujit

Moti i keq që ka përfshirë Italinë prej ditësh ka zhytur nën ujë qytetin e Venecias.

Mediat italiane raportojnë se në qytetin e Venecia niveli i ujit është rritur me 105 centimetra dhe i gjithë qyteti është nën pushtetin e ujit.

Deri më tani 10 persona kanë humbur jetën dhe dy të tjerë rezultojnë të zhdukur, përfshirë këtu dhe fëmijë.

Meterologët kanë dhënë alarmin se deri nesër në mëngjes niveli i ujit do të arrijë 120 centimetra.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.