Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama mesazh deputetëve: Asnjë koment për refuzimin e Lleshit nga Meta, “politika është shah…”

Kryeministri Edi Rama nuk ka reaguar ende publikisht pas lajmit për mosdekretimin e Ministrit Sandër Lleshi nga presidenti Ilir Meta. Megjithate, mesohet se kreu i qeverisë Rama u është drejtuar me një sms deputetëve të grupit parlamentar të Partisë Socialiste.

Në mesazh, Rama u kërkon ligjvënësve socialistë të mos komentojnë vendimin e kreut të shtetit.

“Asnjë lloj komenti askujt për vendimin e Presidentit! Ne jemi shumica dhe ne kemi detyrën t’i dalim Zot njerëzve, vendit, Kushtetutës me maturi dhe vendosmëri. Politika është shah, mos e harroni”.

Kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta nuk pranoi të dekretojë Sandër Lleshin për ministër të Brendshëm në qeverinë e Ramës.

Zëdhënësi i Presidentit Meta njoftoi përmes një mesazhi të shkurtër se “Presidenti Ilir Meta nuk ka krijuar bindjen e plotë për t’i dhënë besimin kandidaturës së Sandër Lleshit si ministër i Brendshëm”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet