Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Masakra në ish-bllok, Ervis Martinaj përdor dy emra

Tri ditë para mbarimit të afatit që e mbante në burg Ervis Martinajn, një nga të plagosurit e atentatit në ish’bllok me 4 tetor, Prokurori ka kërkuar tjetër masë sigurie.

Report Tv ka siguruar kërkesën e depozituar nga prokurorët Artan Lulo, Kreshnik Ajazi dhe Anisa Qilimi të cilët i kërkojnë Gjykatës të lërë në qeli Martinajn me një masë të re arrest me burg pa afat.

Gjithashtu mësohet se nëse Martinaj del nga burgu është i lirë të lëvizë pasi është i pajisur me një tjetër letërnjoftim.

Ervis Martinaj përdor prej disa kohësh edhe një dokument të Kosovës me emrin Admir Koca letërnjoftim të lëshuar me të dhënat: datëlindja 10.01.1980, lindur në Leposaviq dhe adresë banimi në Plemeti, Komuna e Obiliqit në Kosovë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet