Politika

Ndoka dhe Çuko në pranga, Ndreu sulmon Xhafajn

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjerin Ndreu i ftuar në studion e lajmeve në “Fax News”, ka folur në lidhje me arrestimin e dy ish-deputetëve të PS-së, Arben Ndokën dhe Arben Çukos.

Arrestimin e tyre Ndreu e ka quajtur një spektakël të panevojshëm, pasi me aq prova sa janë bërë publike, nuk kishte arsye për arrestimin e tyre.

“Arben Ndokën e kam mik, e kam shok dhe nuk e mohoj, dhe po ju them se nuk ka as më të voglin implikim për asnjë problematikë. Akuza nuk është shkak për ta bastis tjetrin publikisht. Ky nuk është standarti ynë.

Sjellje skandaloze nga ana e policisë, më bën përshtypje aplikimi i dy standardeve, nëse ka një njeri që nuk është marrë kurrë me këtë problem është Arben Ndoka”, – u shpreh Ndreu.

Më tej gjatë fjalës,deputeti socialist ka thënë se kjo ndodh vetëm në drejtësinë shqiptare dhe se arrestimi i dy ish-deputetëve është absurd.

Kujtojmë këtu se pas arrestimit të tyre, Ndreu doli hapur kundër arrestimit të Ndokës, ndërsa nuk i kurseu fjalët edhe për Xhafajn.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Artikuj te ngjashem

Nje koment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close