50 mijë euro kokainë në makinë, pranga shqiptarit në Itali

Aktualitet

Një 36-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi pas gjatë kontrollit të ushtruar në makinën e tij iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 500 gram kokainë të pastër, çmimi is ë cilës pas daljes në treg përllogaritej në shifrat deri në 50 mijë euro.

Sikurse raportojnë mediat vendase sasia e drogës ishte fshehur në një zarf, ndërsa lëvizjet e dyshimta të shqiptarit, kanë çuar në kontroll dhe më pas në zbulimin e kokainës.

Ende nuk dihet se kush ishte destinacioni dhe porositësit e kokainës, ndërsa hetimet vijojnë për identifikimin e personave që e prisnin.

Shqiptari me vendbanim në Montesilvano, është dërguar në paraburgim në pritje për të dalë para gjykatës për njohjen me masën e sigurisë.

ME TE LEXUARAT