gazetashqip

Zv/ministri i Brendshëm: Hetimet vazhdojnë, me gjasë ka arrestime të reja

Zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj, të mërkurën, deklaroi se në vazhdën e hetimeve të strukturave përkatëse me gjasë priten arrestime të reja.

Hodaj u shpreh në studion e emisionit “Opinion”, se kjo është një dosje në hetim dhe sigurisht që priten zhvillime të reja.

Ai tha se këto masa që u morën sot është një nga hapat e ndërmjetëm, ndërsa hetimet vazhdojnë.

Sipas tij, priten edhe arrestime të reja edhe pse ngelet për t’u parë në ditët në vazhdim, pasi ka persona të tjerë që janë shpallur në kërkim.

Hodaj theksoi se Prokuroria nuk bazohet vetëm tek përgjimet, por ekzistojnë edhe prova të reja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close