Zv/ministri i Brendshëm: Hetimet vazhdojnë, me gjasë ka arrestime të reja

Kliko per me shume info

Zv/ministri i Brendshëm, Julian Hodaj, të mërkurën, deklaroi se në vazhdën e hetimeve të strukturave përkatëse me gjasë priten arrestime të reja.

Hodaj u shpreh në studion e emisionit “Opinion”, se kjo është një dosje në hetim dhe sigurisht që priten zhvillime të reja.

Kliko per me shume info

Ai tha se këto masa që u morën sot është një nga hapat e ndërmjetëm, ndërsa hetimet vazhdojnë.

Sipas tij, priten edhe arrestime të reja edhe pse ngelet për t’u parë në ditët në vazhdim, pasi ka persona të tjerë që janë shpallur në kërkim.

Hodaj theksoi se Prokuroria nuk bazohet vetëm tek përgjimet, por ekzistojnë edhe prova të reja.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here