Politika

Ish-ministri ironizon Ramën, paralajmëron të tjera arrestime

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë Rama1, Ylli Manjani pas arrestimeve të bujshme të fundjavës ka ironizuar Rilindjene kryesuar nga Kyeministri Edi Rama.

Në një postim në “Facebook” Manjani paralajmëron arrestimin e gjysmës së Lezhës, ndërsa thkson se gjithçka e bërë deri tani nga policia është thjeshtë fasadë.

“Do burgoset gjysma e Lezhës për një vend, gjysma e të cilit ka plehra. Po na e shesin atë vend me çmimin e Karaibeve”,shkruan Manjani ndër të tjera.

Postimi i plotë:

Sa ranë (rërë) politike ka hedhë Rilindja tek Rana e Hedhun aq të mira qofshin!

Do burgoset gjysma e Lezhës për një vend, gjysma e të cilit ka plehra. Po na e shesin atë vend me çmimin e Karaibeve.

Të krijohet ideja që fallsifikimi si shkencë ka lindur në Lezhë.

Ndërkohë në Riviere, perlën e bregut Rilindasit punojnë të qetë…

Askush nuk merret me masakrën korruptive shtetërore atje!

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close