Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

“Forca e Ligjit” godet sërish, zbulohet operacioni ku u arrestuan 300 persona

0

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu në një pronioncim për mediat ka zbuluar operacionin që ka  ndëshkuar “të fortët” pas atij “Volvo 4” që shënoi goditjen e disa grupeve, mes tyre edhe dy ish deputetë të PS-së.

Veliu ka bërë me dije se operacioni pasues i “Forcës së Ligjit” është “I Forti”, dhe në kuadër të tij janë bërë rreth 300 arrestime.

“Policia e Shtetit informon për operacionin “I FORTI” – Ky operacion nuk duhet të ndalet më, po përkundrazi duhet me patjetër të përshkallëzohet në çdo qytet e komunitet, ku “të fortët” të mos gjejnë më dot paqe në asnjë lagje të Shqipërisë, e jo më të gjejnë lokale në qendër të Tiranës, për të derdhur shampanjë e shkrehur alltie”,- shkruan ndër të tjera Ministria e Brendshme.

Leave A Reply

Your email address will not be published.