Lajmi i fundit

Do transportonin drogë drejt Malit të Zi, në pranga 6 persona

Gjashtë persona kanë përfunduar në pranga të policisë, ndërsa janë sekuestruar 80 kg drogë, në Malësi të Madhe.

Bëhet e ditur se të arrestuarit janë Kristian Butaj, Gjeto Pepaj, Pllum Murçaj, Lazer Murçaj, Lavdrim Nikaj, Ndue Milaj dhe prangosja e tyre u bë pas informacioneve në rrugë operative dhe një hetimi disa mujor përmes metodave speciale.

Këta shtetas u arrestuan në Tamare të Malesisë së Madhe në afërsi të një pike kufitare duke tentuar ta transportojnë sasinë e drogës drejt Malit të Zi. Personat dyshohen si një grup që mundësonin transportin e drogës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
Tags

Artikuj te ngjashem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close