Ishte bërë pengesë, gruaja dhe dashnori tentojnë të “heqin qafe” burrin (FOTO)

Kliko per me shume info

Një grua dhe dashnori i saj u përpoqën të vrisnin në mënyrë të përsëritur burrin d saj të sëmurë, pasi e panë atë si ‘pengesë’, një gjykatë ka dëgjuar.

Hayley Weatherall, nga Ash në Kent, thuhet se kishte pasur disa oferta për të vrarë burrin e saj Raymond, i cili po vdiste nga një tumor në tru.

Kliko per me shume info

32 vjeçarja tani është në gjyq bashkë me të dashurin e saj, Glenn Pollard, i cili ishte shoku më i mirë i Weatherallit, dhe vajza e Pollardit, Heather. Të tre mohojnë komplotin për vrasjen.

Prokurori Simon Taylor i tha Maidstone Croën Court: ‘Hayley Weatherall kishte një lidhje me Glenn Pollard dhe për këtë arsye ata donin që Raymond ëeatherall ti hapte rrugë, shkruan DailyMail.

‘Duket se Glenn Pollard nuk e ndjeu se mund ta realizonte këtë qëllim vetë dhe kështu ai rekrutoi vajzën e tij të përkushtuar, Heather Pollard, për t’i ndihmuar ata në misionin e tyre.

‘Mënyra në të cilën komplotistët kërkuan ta vrisnin shkonin nga të shtënat, duke e helmuar atë, duke bërë që ai të digjej në shpërthime dhe ta mbysnin atë, me secilën prej këtyre veprimeve duke u mbajtur sekret nga komplotistët.

“Gjatë rrjedhës së këtyre ngjarjeve fatkeqe Raymond Weatherall nuk kishte një ide se çfarë po ndodhte pas shpine./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here