Sa rëndësi ka pamja e jashtme? Vajza rrëfehet: Partnerit tim po i bien flokët dhe mua s’po më pëlqën më!

Kliko per me shume info

Si ndryshon marrëdhënia pasi një nga partnerët humbet shkëlqimin e mëparshëm dhe a i ndodh shumë personave. Një vajzë ndan këtë shqetësim për rubrikën “E dashur Deidre” në “The Sun”.

Letra:

Kliko per me shume info

Partneri im është një djalë i bukur, por ai po humbet flokët dhe ndihem më pak e tërhequr ndaj tij.

Unë jam 28 vjeç dhe ai është 29. Unë jam pak më e gjatë se ai, kështu që unë nuk mund ta ndihmoj, por mund ta vë re humbjen e flokëve. E hodha poshtë atë dy herë si një të dashur, kur u takuam gjashtë vjet më parë, sepse ai është më i shkurtër se unë, por ndjenja e humorit të tij fitoi. Ndihem fajtore dhe e cekët tani, ndërsa e urrej humbjen e flokëve.

Në një festë kohët e fundit kam takuar një djalë që më fasioni. Unë nuk kam vepruar në ndjenjat e mia, por më ka bërë me dyshime për ndjenjat e mia për partnerin tim. Nëse shkoj larg, unë humbas çdo gjë që unë dua – shtëpinë time, qentë tanë, nipërit tanë dhe një biznes online që po ndërtojmë.

Si mund të rikthehem në dashuri?

DEIDRE thotë: Shqetësimi për pamjen e partnerit tonë tregon më shumë për mungesën e vetëbesimit tonë sesa atraktivitetin e tyre.

Tregojini partnerit tuaj festën që patët, duke i bërë të ditur se jeni duke e marrë njëri-tjetrin për të mirëqene. Mund të biesh në dashuri, por duhet përpjekje për të dyja palët./lajmifundit.al

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here