Kush janë zyrtarët e policisë që po manipulojnë ekspertizën e ngjarjes tek ish-blloku?!

Kliko per me shume info

Nga Flamur Vezaj/ Arrestohet Redi Popescu pronari i dyqanit/lokalit “Monopol” ne zonen e ish-bllokut, ku u vra nje person dhe dy te tjere u plagosen (te tretin akoma nuk po e gjen policia)!

Ndaj Popeskut fillimisht jane ngritur dyshime per akuzat e “vrasjes” dhe “deklarimit te rreme” pasi jane zbuluar prova qe e implikojne ate ne ngjarje dhe mendohet se ka mashtruar prokuroret e policine gjate marrjes ne pyetje! Mendohet se Popescu pervec se nuk ka treguar te verteten e ngjarjes, shkakun, emrat e personave te perfshire, dyshohet se ka favorizuar Ervis Martinajn, ka fshehur armet dhe me e RENDESISHMJA eshte se jane siguruar prova se eshte perfshire ne ngjarje!

Kliko per me shume info

Burimet nga Policia (jo te paguarit nga borderoja e Martinajt) me thone se vet Drejtori i Pergjithshem i Policise Ardi Veliu eshte angazhuar duke ndjekur nga afer mbarvajtjen e hetimit dhe perfundimin e akt-ekspertimeve laboratorike pas zerave se disa drejtues te Policise te Tiranes dhe ish-zyrtar te policise po tentojne te manipulojne e prishin provat…Etj

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here