Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

‘Greqia do zgjerojë ujërat territorialë’, Paloka reagon pas deklaratës së Kotzias

Pas deklaratës se Kotzias gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës se Greqia është gati të zgjerojë ujërat e saj territorialë në krahun perëndimor, nga 6 në 12 milje detare, vjen një reagim nga kampi i demokratëve.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ nënkryetari i PD-së Edi Paloka pohoi se Kotzias u mburr me këtë deklaratë. Ndërkohë, ai ka bërë edhe një pyetje publike nëse ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e falënderoi Kotzias për këtë fakt.

“Kotzias “mburret” ne ceremonine e largimit si minister i jashtem se ka zgjeruar territorin e Greqise nga 6 ne 12 milje detare ne kufirin me Shqiperine…
Per kete e falenderoi Bushati???”, shkruan Paloka.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet