Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Rexhep Rraja kërkon lirinë, avokati i tij: Të rinjtë sot digjen me cigare për hobi

Djali i deputetit Rrahman Rraja, Rexhepi ka kërkuar të lirohet nga burgu ku po qëndron për shkak të denoncimit për dhunë nga Xhisiela Maloku.

Mirëpo ditën e sotme ai nuk është shfaqur në Gjykatën e Apelit ndonëse kjo gjykatë do të firmosë sot vendimin për fatin e tij.

Seanca ka nisur në orën 10:30 ndërsa Rexhep Rraja përfaqësohet vetëm nga avokati.

Ndërkohë avokati Ilir Murati i cili po e mbron djalin e deputetit tha se provat janë në favor të klientit të tij pasi Xhisiela e ka bërë denoncimin për shkaqe xhelozie. Murati ka thënë se e ka takuar vetë Xhisielën dhe ajo ia ka pohuar këtë.

Avokati ndër të tjera shtoi se të rinjtë digjen për hobi me cigare dhe sipas tij vepra penale që akuzohet klienti i tij nuk qëndron.

Më pas Murati shtoi se Gjykata është në presion, por gjyqtarja për këto deklarata i tërhoqi vëmendjen.

Ai tha ndër të tjera:

Vepra penale e përndjekjes nuk qëndron. Të shfuqizohet vendimi i gjykatës së Krujës. Të bëhet lirimi i klientit tim Rexhep Rraja. Xhisiela e ka bërë kallëzimin për xhelozi.”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet