Policia shpëton luanin që mbahej i ngujuar me sy të nxirë në Fier

Kliko per me shume info

Daily Mail publikoi rastin e nje luani qe mbahej i izoluar dhe keqtrajtohej ne Fier ndersa menjehere duket se kane reagar institucionet.

Ministri Blendi Klosi shkruan ne faqen zyrtare se në përgjigje të lajmit të publikuar në Daily Mail dhe dhjetëra mesazheve për situatën e papranueshme, ku jetojnë disa kafshë në një kopësht zoologjik privat në Fier, urdhërova urgjentisht nisjen e një aksioni nga Inspektorati i Mjedisit, i cili në bashkëpunim me Policinë e Fierit dhe Shoqatën për Mbrojtjen e Kafshëve kanë vendosur të zhvendosin kafshët me qëllim marrjen e tyre në mbrojtje nga kjo e fundit.

Kliko per me shume info

Klosi ben me dije se aksioni do të vijojë edhe nesër deri në zgjidhjen përfundimtare të kësaj ngjarje të turpshme!
Faleminderit 🙏 për cdo mesazh tuajin!

Raste te ngjashme te abuzimeve me kafshet jane regjistruar ne Shqiperi edhe ne disa zona te tjera te vendit ndersa jane publikuar me vemendje te shtuar edhe nga mediat e huaja.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here