Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Policia shpëton luanin që mbahej i ngujuar me sy të nxirë në Fier

Daily Mail publikoi rastin e nje luani qe mbahej i izoluar dhe keqtrajtohej ne Fier ndersa menjehere duket se kane reagar institucionet.

Ministri Blendi Klosi shkruan ne faqen zyrtare se në përgjigje të lajmit të publikuar në Daily Mail dhe dhjetëra mesazheve për situatën e papranueshme, ku jetojnë disa kafshë në një kopësht zoologjik privat në Fier, urdhërova urgjentisht nisjen e një aksioni nga Inspektorati i Mjedisit, i cili në bashkëpunim me Policinë e Fierit dhe Shoqatën për Mbrojtjen e Kafshëve kanë vendosur të zhvendosin kafshët me qëllim marrjen e tyre në mbrojtje nga kjo e fundit.

Klosi ben me dije se aksioni do të vijojë edhe nesër deri në zgjidhjen përfundimtare të kësaj ngjarje të turpshme!
Faleminderit ? për cdo mesazh tuajin!

Raste te ngjashme te abuzimeve me kafshet jane regjistruar ne Shqiperi edhe ne disa zona te tjera te vendit ndersa jane publikuar me vemendje te shtuar edhe nga mediat e huaja.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet