Zjarri në Shkodër, digjen pyje e kullota

Zjarri që përfshiu një sipërfaqe pyjore këtë mbasdite në fshatin Zues të Shkodrës tashmë po vihet nën kontroll, njofton Ministria e Mbrojtjes.

Zjarri ka qenë i përmasave të mëdha ndërkohë që forca të shumta nga rradhët e efektivëve të FA kanë shkuar në terren.

Kliko per me shume info

Zjarri deri tani ka djegur një hapësirë me pyje e kullota. Efektivë të FA, iu desh të ecnin 6-7 km në këmbë në errësirë dhe në një terren të vështirë, ku është pamundur lëvizja e mjeteve zjarrfikëse.

loading...