Liga e Kombeve/ Anglia leksion Spanjës, shqiptarët e Zvicrës fitojnë në Islandë

Kliko per me shume info

Janë mbyllur edhe ndeshjet e sotme për Ligën e Kombeve. Anglia i dha një leksion të pastër Spanjës, me një fitore 2-3, duke u mbrojtur mirë dhe duke shfrytëzuar në mënyrë fantastike kundërsulmet. Sterling shënoi dy herë, ndërsa rrjetën e gjeti edhe Rashford.

Pako Alkaser ishte autori i golit të parë për Spanjën, ndërsa në të 98-ën Ramos gjeti edhe të dytin.

Kliko per me shume info

Zvicra ndërkohë, fitoi në Ligën A, 1-2 në transfertë me Islandën, ku golat i dhanë Xhaka e Shaqiri, ndërsa golat i shënuan Seferovicc e Lang. /bw

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here