Kosovë, shkarkohet ministri i brendshëm, ja kush u emërua në vend të tij

Qeveria e Kosovës ka shkarkuar Bejtush Gashin nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme dhe në vend të tij ka emëruar Ekrem Mustafën, kanë konfirmuar zyrtarët e Aleancës Kosova e Re, subjekt ky brenda koalicionit qeverisës.

Sipas tyre, shkarkimi i Gashit dhe emërimi i Mustafës është bërë me kërkesën e AKR-së.

Kliko per me shume info

Ndërkaq, Fatmir Matoshi është emëruar ministër i Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Ky i fundit, deri më tash, ka qenë ushtrues i detyrës së ministrit në këtë ministri.

loading...